7 Gece - 8 Gün Yunan Adaları Gemi Turu / Idylic Aegean

 • Celestyal Crystal
 • 7 Gece
 • Kuşadası
 • Cumartesi

  • Tonaj: 25.611
  • Uzunluk: 162 m
  • Genişlik: 25.60 m
  • Derinlik: 6.10 m
  • Hız: 18 mil
  • Güverte: 10 Kat
  • Asansörler: 4
  • Elektrik: 110 / 220
  • Stabilizatör: Var
  • Sınıf: DNV
  • Bayrak: Malta.

Tur Programı

Gün Liman Varış Kalkış
CumartesiKuşadası-13:00
CumartesiSamos15:3022:00
PazarMilos**09:0020:00
PazartesiAtina (Pire)06:3012:00
PazartesiSiros18:0023:30
SalıÇeşme07:0022:00
ÇarşambaKos07:0018:00
PerşembeIos**07:0014:30
PerşembeSantorini**16:3021:00
CumaAtina* (Lavrion)06:3013:00
CumaMikonos**18:0000:00
CumartesiKuşadası07:00-

* Lavrion Limanı Atina Havaalanı’nın yakınında ve yaklaşık Atina’nın merkezine 60 km mesafededir. 

** Hava şartlarına göre limanlara inişler tekne ile yapılabilir.

Kuşadası Gemi Biniş Saati: 09:00 - 11:00 Çeşme Gemi Biniş Saati: 11:00 - 14:00

Tura Dahil Hizmetler

 • Gemide 7 gece 8 gün “Herşey Dahil” konaklama. 

 • Şov, animasyon vb. gemideki eğlence ve aktiviteler Geminin havuz, fitness, lounge vb.ortak kullanım alanları

 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

 • Bahşişler

 • Mikonos shuttle servis hizmeti Liman vergileri (224 €)

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

 • Liman şehirlerindeki ekstra turlar.

 • Limanlardaki transfer ve shuttle servis hizmetleri.

 • Kuru temizleme, oda servisi vb. tüm kişisel harcamalar

 • Schengen Vizesi (Yeşil pasaportlular muaftır)

 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

 • Seyahat sigortası

Kullanıcı Yorumları

İsminiz

Yorumunuzun Başlığı

Yorumunuz

Tatil Amacınız

 • İş Seyahati
 • Balayı
 • Aile
 • Arkadaşlar
 • Tek Kişilik

Destinasyon

Kuşadası, Türkiye

Kleopatra'nın ayakizlerini takipedip, tarihin en ilginç sitesini ziyaret ediyoruz. Tapınakları, çeşmeleri, freskleri ve mermer sokakları ile Efes, geçmişe açılan bir kapıdır. Bir zamanlar Doğu Roma İmparatorluğunun merkezi olan bu şehir şimdi arkeoloji tutkunlarının cennetidir. Bu eski Yunan ticaret şehri dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı gibi bir çok tarihi esere ev sahipliği yapmaktadır.

Samos, Yunanistan

Türkiye'ye en yakın olan Samos adası Yunanistan'ın en büyük, en güzel ve en turistik adalarından biri. Hoş sessiz, harika koyları ve plajları ile doğal güzellikte şaşırtıcı bir yer.   

Milos, Yunanistan

Antik Yunan Sanatı’nın en ünlü heykelleri olan Venus hakkındaki bilgiler bu adada bulunmuştur. Tüm adaya dağılmış olan birçok güzel köyüyle birlikte muhteşem Milos adasının ziyaretçilerine sunabileceği pek çok şey vardır. Dar yolların üzerine kurulmuş beyaz badanalı evleri ile balıkçı köylere geleneksel Yunan Kiklad Mimarisi’ne göre inşa edilmiştir ve çok güzel dağlık köyleri geleneksel Kiklad evlerini ağır taşlardan yapılmış evlerle birleştirmiştir…

Atina (Pire), Yunanistan

Atina macerası Yunanistan’ın en geniş limanı olan Pire’den başlar. Burada iken Pericles’in yaşadığı çağlardaki görkemi hayal etmenizi sağlayacak tarihi yerleri gezin.

Siros, Yunanistan

Siros adası Yunanistan’ın aşırı derecede mavi ve temiz olan Ege Denizi’nde bulunmaktadır ve ziyaretçileri için çok çeşitli kumsalları vardır. Siros adasındaki gece hayatı çok çeşitli ve zengindir. Barlar ve klüplerin çoğu şehir merkezi Ermoupolis’te bulunmaktadır ve tüm gece boyunca çok çeşitli tarzlarda müzik ziyafeti verilmektedir.

Çeşme, Türkiye

Türkiye'nin en batısındaki noktada yer alan Çeşme; son yıllarda en popüler tatil bölgelerinden biri haline gelmiştir. İzmir'e yaklaşık 80 km. olan Çeşme; modern karayolu sayesinde ulaşımı çok kolay olan bir bölgedir. Yaklaşık yılın 300 günü güneşli olan bölge önemli bir turizm destinasyonudur.

Kos, Yunanistan

Dodekanes Adalar grubunun Rodos'tan sonra ikinci büyük adası olan Kos, insanlık tarihinde, insan iyileştirmenin büyücülük ile değil, eğitim, deneme ve deneyim ile olabileceğini ilk kez söyleyen modern tıbbın kurucusu Hipokratın doğduğu ve yaşadığı yerdir. Bu gün 21. yüzyılın doktorları bile hala antik hastanenin kalıntılarını ziyaret edip burada, Hipokrat yeminlerini ederler.

Ios, Yunanistan

Ios’un şehir merkezi Hora’dır ve burası adanın tek ana yerleşim yeri olmakla birlikte, aynı zamanda sürekli bir yerleşim yeri olan tek yerdir. Burası çok hoş beyaz badanalı küp biçiminde evlerle dolu geleneksel güzel bir Kiklad köyüdür. Ios adası huzur verici plajlarla doludur ve bu plajlar berrak suların saf zümrüt rengini kendi altın rengi kumlarıyla birleştirerek kilometrelerce uzayıp gitmektedir. Ios’un gece hayatı yoğunluğunun yanı sıra Yunanistan’daki ve tüm dünyadaki çeşitliliğiyle ünlüdür. Adadaki klüplerin ve barların sunmuş olduğu zevk ve eğlenceyi yaşamak için buraya binlerce turist gelmektedir. Burası Yunanistan’da bulunan eşsiz bir yerdir.

Santorini, Yunanistan

Suların altına gömülü bir volkanın üzerindeki ada. Tepelerdeki Fira şehrine, eşek sırtında tepelere tırmanarak, yürüyerek veya teleferikle ulaşabilirsiniz. Hangi yolu seçerseniz seçin, manzaraya hayran olacaksınız. Adanın merkezinde bembeyaz binaların arasında şık mağazlarda alışveriş yaparak, restoranlarda değişik lezzetler tadarak ve kiliseleri gezerek vakit geçirebilirsiniz.

Atina (Lavrion), Yunanistan

Atina'nın güneydoğusunda ve 70 km uzağında bir liman şehridir. Pire'den sonra Atina'nın ikinci limanı olan Lavrion eski bir gümüş madenciliği merkezi ve feribot ve yolcu gemileri için işlek bir liman olarak bilinir.

Mikonos, Yunanistan

Güneşin yakıcılığını teninizde hissetttiğiniz bu ada bembeyaz evleri ve mavi çatıları ile eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Sofistike gece hayatı ile ünlüdür. Akdeniz’in rahatlatıcılığı ile sahilleri Mikanos’u görülmeye değer bir ada haline getirir.

Herşey Dahil

“Limitsiz İçecek Paketi”miz ile gemimizin tüm bar, restorant ve salonlarından temin edeceğiniz aşağıda belirtilen içeceklerle gemimizin keyfini çıkartabilirsiniz.


Viski, Votka, Cin, Rom, Tekila, Brandy

Yukarıdaki tüm içecekler sizin seçiminiz olan karışımlarla servis edilebilir. (Kola, Limonata, Meyve Suyu vs.)


- Alkolsüz içecekler bardakta servis edilir. Kola, Diyet Kola, Limonata, Portakal Suyu, Tüm Karışımlar ve Meyve Suları

- Menüde bulunan çay ve kahveler

- Fıçı Bira ve Kutu Bira (Geminin seçimi)

- Tüm Alkolsüz Kokteyller

- Menüde “ücretsiz” olarak belirtilen tüm Alkollü Kokteyller

- Porto Şarabı, Sherry, Aperatifler ve Likörler

- Köpüklü Şarap da dahil olmak üzere kadehte servis edilen Kırmızı, Roze ve Beyaz Şaraplar

- Günün Özel Kahvesi

- Günün Kokteyli

- Alınacak Şişe Şarap ya da Şampanya liste fiyatı üzerinden indirimli servis edilir (Geminin seçimi dahil değildir)

- Büyük şişe su liste fiyatı üzerinden indrimli olarak sunulur.

- Küçük şişe su pakete dahildir.

Bilinmesi Gerekenler

Evinizden çıkmadan önce pasaport, nüfus cüzdanı, para cüzdanı, ilaç gibi günlük kullanımda ihtiyacınız olan eşyalarınızı bavulunuza koymayı unutmayınız.

Check-in işlemlerinde check-in limanının değişebilme ihtimaline karşın gemi kalkışından 2 gün önce acentenizden son bilgileri teyit ediniz.

Check in esnasında yanınızda pasaportunuz, yurtdışı çıkış harcı makbuzunuz, gemi voucherınız, kredi kartınız veya cruise kartınıza depozito olarak yüklenmek için nakit euro bulundurmanız gerekmektedir.

Normal pasaporta schengen vize gerekmektedir. Vize başvurularında en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. Yeşil pasaporta "Vize Bilgileri" bölümünde belirtilen ülkelerce vize uygulaması yoktur.

Yurt dışı çıkış harcı 7 yaş üstü her Türk vatandaşı için 15 TL harcın bankaya yatırarak makbuzunun pasaportun arasında muhafaza edilmesi gerekmektedir.

KKTC vatandaşları sadece kimliklerini kullanarak yurtdışına çıkmaları mümkün olmamaktadır. KKTC vatandaşlarının gemiye binişlerinde KKTC pasaportlarıyla birlikte Avrupa Birliği pasaportlarını da yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Gemi seyahatimizin başlangıcında valizler için bagaj etiketleri verilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından önemlidir. Valizleriniz geminin kalkış saatine kadar gelecektir. Aksi takdirde resepsiyona veya rehberinize başvurunuz. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur.

Gemiye içki sokmak yasaktır.

Gemide vejetaryen, diyabet, düşük yağlı diyet ve kosher menüleri sunulabilmektedir. Bu konudaki taleplerin seyahat hareket tarihinden 60 gün öncesine kadar acentenize yazılı olarak bildirilmeniz gerekmektedir.

Türkçe rehberlik hizmetleri grup sayısının minimum 20 kişi olması durumunda verilmektedir.

Programda belirtilen saatler gemi firması tarafından belirlenmiş olup oluşabilecek değişikliklerden ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir. Gemi firması rota değiştirme hakkını kendinde saklı tutar. Programda belirtilen limanlarda liman şartları nedeniyle karaya olan ulaşım tenderlar ile yapılmaktadır.

Gemi şirketi gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir veya kaptan rota değişikliği yapabilir. Meander Travel bu tarz değişikliklerden doğabilecek durumlardan sorumlu tutulamaz.

Gemi de uydu bağlantılı telefon mevcut olup oldukça pahalıdır o nedenle görüşmelerinizi limanlarda cep telefonunuz ile yapmanızı tavsiye ederiz.

Cruise kartınız gemi içi harcamalarınızda kredi kartınız gibi, gemiden iniş ve binişlerde boarding kart ve bazı gemilerde kabin anahtarı olarak kullanılmaktadır.

Gemide alışveriş ve casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir.

Gemiler limanlarda bulunmak için alınan izinlerin dışında bekleme yapamazlar, programda belirtilen saatler varış ve kalkış saatleri olup gemiden inişler yaklaşık yarım saat sonrasında ve gemiye biniş geminin kalkışından yarım saat önce( boarding ) yapılmalıdır. Bu nedenle geminin kalkış saatlerine dikkat edilmesi ve istenilen saatlerde limanda olunmasını önemle rica ederiz. Aksi taktirde gemiyi kaçırabilirsiniz ve böyle bir durumda Meander Travel sorumlu tutulamaz.

Mücevher, para, değerli doküman ve diğer önemli kişisel eşyaları kabinlerinizde bulunan mini kasaya konmalı ya da Konuk İlişkileri Masasına teslim edilmelidir. Konuk İlişkileri Masasına bırakılmayan veya kasada tutulmayan eşyaların kaybından gemi sorumlu tutulamaz.

Extra turlarda veya uğranılan limanlardaki gezileriniz esnasında değerli eşyalarınızı yanınıza almayınız, geziler esnasında yanınıza düz yürüyüş ayakkabısı, yedek pil, su ve ihtiyacınız kadar yanınıza para almayı unutmayınız. Gemi içerisinde ortak kullanım alanlarındaki klimaların yüksek seviyede çalıştırılması sebebiyle yanınıza ceket, kazak, hırka, şal gibi koruyucu giyecekler almanızı öneririz.

Gemide belirtilen kontenjanların dolması durumunda fiyatlar ve kabin tipleri değişiklik gösterebilir.

Gemi yolculuğunuz sırasında bir adet resmi akşam yemeği mevcuttur. Bu yemeğe iştirak etmek isteyen misafirlerimizin takım elbise ve gece elbisesi gibi uygun olabilecek kıyafetleri yanlarında bulundurmaları tavsiye edilir.

Gemide yemek salonlarında ve kabinlerde sigara içmek yasaktır. Sigara sadece özel olarak ayrılmış alanlarda ve belirlenen açık alanlarda içilebilir.

Gemi şirketi giriş sırasında misafiri verilen kabin numaraları dışında aynı kabin kategorisinde başka bir kabine alma hakkına sahiptir. Farklı gemi yapıları nedeniyle kabinlerde bitişik yatak veya iki ayrı yatak garantisi verilemez. Bu tür talebiniz gemi firmasına iletilecektir.

27 hafta ve daha fazla süredir hamile olan bayan misafirlerin kendi sağlıkları ve güvenlikleri açısından gemide bulunmaları yasaktır. Hamileliğin 24, 26 haftasına kadar, doktorlarından seyahat edebileceklerine dair aldıkları belgenin gemiye binmeden 30 gün önce ilgili birimlere iletilmesi durumunda yolculuk yapabilirler.

21 yaş altında bulunan kişiler gemide içki içemezler. 18, 20 yaş arası konuklar ebeveynlerinden imzalanarak alınacak içki içmelerine izin veren feragat formu ile bira ve şarap içebilirler.

21 yaş altında hiç kimse yanında 21 yaş üzerinde ebeveyni olmaksızın kendi başına kabinde kalamaz.

Limanlarda kullanımı zorunlu olan teleferik ve ring otobüs ücretleri misafirlerimize aittir.

Fiyat Bul

Oda Fiyatları

Gemi turlarının çıkış tarihlerine ulaşabilirsiniz.