23 Nisan'a Özel Samos Turu

 • Yunanİstan
 • Samos
 • 476.5 km²
 • Derece
 • 02:11
 • EURO
 • Yunanca
 • 32.977

Seyahat Programı

 • 1.Gün
  Kuşadası’ndan Samos (Sisam)’a gitmek için yola çıkıyoruz. Kuşadası limanında pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra yaklaşık bir saatlik deniz yolculuğumuz başlıyor. Samos limanında, pasaport kontrolü ve gümrük işlemlerimizin ardından sizlerle birlikte seyahat eden rehberimiz eşliğinde turumuza başlıyoruz. İlk olarak Samos’un dağlarında Urla’dan göç edenlerin kurduğu Vourliotes köyüne gidiyoruz (Vourla, Urla). Ağaçlar arasından denize bakan mükemmel manzarası ve ahşap panjurlu ve saçaklı evlerin bulunduğu şirin bir köy. Her bir evin çatısının köşesinde kiremitten Aziz heykelleri ve çatının en üst noktasında ise barışın simgesi güvercin heykelleri bulunuyor. Burada ki ziyaretimizin ardından adanın şarap ve deri üretimi ile ünlü bölgesi Karlovasi’ye gidiyoruz. Adanın kuzey bölgesinde yer alan bu kent merkezinde dilediğimizce geziyoruz. Burada yer alan Tarihi Üniversite Binası’nı ve Belediye Binası’nı görüyor ve Karlovasi Meydanı’nın da tekrar buluşuyoruz. Daha sonra ünlü Potami şelalerine doğru kısa bir yolculuğun ardından adanın en güzel plajlarından olan Potami Plajı’nda yüzme ve öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğleden sonra otelimizin de bulunduğu adanın merkez şehri olan Vathi’ye yola çıkıyoruz. Yolda Chamadou plajı manzaralı kahve molasının ardından otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeği için talep eden konuklarımızla Taverna Gecesi’ne katılmak için otelimizde buluşuyor ve tavernaya gidiyoruz. Burada akşam yemeğimizi canlı Yunan müziği eşliğinde alıyor ve günümüzü bitiriyoruz.

 • 2.Gün
  Sabah kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz tur liderinizin ekstra olarak düzenleyeceği Özel Samos Gezisi'ne katılabilirler.

 • 3.Gün
  Otelimizde yapacak olduğumuz kahvaltının ardından akşam teknenin hareket saatine kadar serbest zaman. Teknemizin Vathy limanından hareketinden 1 saat önce gümrük işlemleri için limana gidiyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Kuşadası limanındaki gümrük işlemlerinin ardından, turumuzu sonlandırıyoruz.

Genel Bilgilerden

 • 21 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan Samos Turu' dur.

  EXTRA HİZMETLER
  Canlı müzik eşliğinde Yunan tavernasında limitsiz içkili akşam yemeği (0-5 yaş ücretsiz, 6-11,99 yaş 15 Euro, Yetişkin 25 Euro)
  2. Gün extra ada turu (0-5 yaş ücretsiz, 6-11,99 yaş 15 Euro, Yetişkin 25 Euro)

  2. Gün Extra Ada Turu

  Dileyen misafirlerimiz aşağıdaki tura katılarak, adanın geri kalanını ziyaret edip, teknenin hareket edecek olduğu Pythagorion Limanı’na transferleri sağlanacaktır.

  VATHY – KOKKARI – MYTILINI – HORA – KOUMARADEI – MEGALI PANAGIA MANASTIRI – PAGONDAS KÖYÜ – PYHTAGORION TURU

  Otelde yapacak olduğumuz sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimizle 2. Samos Turu için yola çıkıyoruz. İlk olarak Samos`un başkenti olan Vathy’de Katolik ve Metropolitik Kilisesi’ni, ünlü Arslanlı Heykelin bulunduğu Pisagor Meydanı’nı ve günümüzde şarap müzesi olarak kullanılan eski bir şarap fabrikasını geziyor, burada yerel Samos şaraplarının tadına bakabiliyoruz. Daha sonra deniz kıyısında bulunan ve eşsiz mimarisi ile göz kamaştıran Kokkari’ye gidiyoruz. Dar ve taş sokakları, deniz kenarında bulunan yerel tavernalarını ve adanın en eski kilisesi ile doğal bir balıkçı kasabasını görme imkanımız oluyor. Buradan hareket ettikten sonra yol üzerinde bulunan Mytilini ve Hora köylerini panoramik olarak gördükten sonra, çinicilik ve balları ile ünlü Koumaradei köyüne ulaşıyoruz. Buradaki kısa ziyaretimizde ünlü Pythagoras kupalarının diğer adı “adalet kupası” olan bu matematiksel kupanın detaylarını öğrenme şansımızın ardından, adanın en görkemli yapısı olan Megali Panagia Manastırı`na gidiyoruz. Bu manastır Keşiş Dionysios ve Keşiş Nilos tarafından, 1586 yılında inşa edilmiş ve Meryem Ana’nın Vefatı’na ithaf edilmiştir. Adanın en verimli bölgesinde bulunan Pagondas köyünün şirin köy meydanında kahve molamızın ardından öğle saatlerinde dönüş limanımızda olan dünyaca ünlü Matematikçi ve Filozof Pisagor (Pythagoras)’un doğum yeri Pythagorion’a gidiyoruz. Öğle yemeği için deniz kenarında bulunan birbirinden güzel sahil restoranlarından birinde öğle yemeğimizi yedikten ve birçok hatıra fotoğrafı çektikten sonra akşamüzeri Pythagorion gümrüğünde buluşarak teknemiz ile dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Kuşadası limanındaki gümrük işlemlerinin ardından, turumuzu sonlandırıyoruz.

  Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
  Tur programda belirtilen ekstra geziler yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Dahil Hizmetler

 • Kuşadası – Samos – Kuşadası feribot biletleri

 • Kuşadası ve Samos liman vergileri

 • Samos adasında 2 gece oda kahvaltı konaklama

 • 3 gün profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

 • Samos adasında ilk gün Türkçe rehberli tam gün ada turu

 • Yurtdışı seyahat sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti (120 Euro) (Yeşil pasaport için vize gerekmemektedir)

 • Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Yunanistan geceleme ve Devlet Vergisi (gecelik oda başına 1,50 Euro)

 • 65 yaş ve üzeri misafirlerimiz için 10,00 Euro Sur – Prim alınacaktır

Otel Kampanyaları

0 Adet Yorum Yapılmış

İsminiz Soyisminiz

Yorumunuzun Başlığı

Yorumunuz

Tatil Amacınız

 • İş Seyahati
 • Balayı
 • Aile
 • Arkadaşlar
 • Tek Kişilik
yunan adası turu
 • Samos

  Türkçede Sisam Adası olarak adlandırılan Samos, Türkiye’ye en yakın Yunan Adasıdır. Kuşadası Dilek Yarımadası Milli Parkı’na olan en yakın mesafesi 1,5 km.den biraz fazladır. 480 kilometrekarelik yüzölçümüyle Ege Denizi’ndeki sekizinci büyük adadır. 35,000 nüfuslu Samos, üç limanı (Vathy,Pythogorio,Karlovasi) ve bir internasyonel havaalanıyla yaz sezonunda gezginlerin Mykonos, Santorini, Naxos, Paros gibi diğer adalara ve Atina’ya geçiş yapmak amacı ile mutlaka uğramalarıyla Yunanistan’ın en çok ziyaretçi alan bir adası durumuna gelmiştir. Ancak Ada’yı tek cazip kılan bu özelliği değildir. Çevresine yayılmış irili ufaklı plajları, yemyeşil doğası, tarihi kalıntıları ve şirin sokaklarıyla, Sisam, ziyaretçilerine sakin bir tatil vaat eder. Ada 1453’ten 1832’ye kadar Osmanlı hâkimiyetindeydi. Ada’da; Samos Üniversitesi ve katedral büyüklüğünde bir kilise bulunuyor.
   
  Ada: MÖ.5’nci yüzyıldaki altın çağından bu yana: Ege tarihin de arka planda kalmıştır. Günümüzde ise, ziyarete gelen turistler sayesinde: popülerliği artmakta ve tatil olanakları genişlemektedir.
   
  Adını matematikteki “Pisagor Üçgeni”nden bildiğimiz, antik çağın önemli filozof, matematikçi ve müzisyeni: Pisagor, Samoslu idi. Adada, bütün hediyelik eşya satıcılarında satılan “Pisagor Bardağı”na, içindeki çizgiyi aşacak miktarda sıvı koyduğunuz anda, özel bir sistem sayesinde, tüm sıvı bardaktan boşalıyor. Söylenene göre: bardak, Pisagor tarafından her kesin eşit miktarda şarap içmesi için icat edilmiş. Buna ek olarak, Ada’da yetişen muscat üzümlerinden yapılmış şarapların bizim misket şaraplarımızla yarışabilecek kadar lezzetli olduğunu eklemeliyim. Tadı, aroması ve rengiyle ünlü: tatlı Samos şarabı alabilirsiniz.
   
  Samos restoranlarındaki yemekler, size ev hasreti çektirmeyecek kadar tanıdık gelecekler. Mezedes, dolmades, keftedes, homous, tzatziki, spanakopita, tarama, moussakka, loukoumades. Bu arada: frappe yani soğuk ve buzlu köpüklü kahve deneyebilirsiniz. Yalnız:   adada, dikkat yemek saatleri biraz farklı. Öğlen yemeğini, saat: 17.00 civarında ve akşam yemeğini 23.00 civarında yiyorlar. Burada: Yunan müziği dinleyerek, ouzo ve Samos şarabı tüketilen taverna-restoran tarzı mekanlar ve birçok eğlenceli barlarda, akşamlarınızı geçirebilirsiniz.
  Asıl kasaba olan: Vahti, yani Samos Kasabası, adanın kuzeybatı kıyısında, korunaklı bir limanda bulunuyor. Şehir, bu limanın bulunduğu koyun çevresinde, amfi tiyatro şeklinde inşa edilmiş. Kuşadası’ndan gelen feribotlar, buraya yanaşıyorlar.
   
  Ege bölgesine has renkleriyle yapılmış evleri: kıyı şeridinde son derece güzel kumsalları, ziyaretçilere, hoş izlenimler bırakıyor. Koyun gerisinde: yumuşak tepelerde, dar pencereleri ve ahşap balkonlarıyla karakteristik eski evler, geçmiş dönemi canlandırıyor.
   
  Turistler için, dostça bir atmosfere ve 4,5 metre boyunda dev bir antik Yunan “kouros” heykelinin sergilendiği güzel bir “Arkeoloji Müzesi” var. Vathy ile Pythagorio kasabası arasındaki bölgede yer alan Mytlini köyünde ise, Paleontoloji Müzesi var ve içindeki 10 milyon yıl öncesinden kalan hayvan fosilleri görülmeye değer.
   
  Adanın güneydoğu kısmında: daha küçük bir kasaba olan “Pithagorio” var. Antik başkent: yani antik Samos, burada kurulu imiş. Vahthy’den 14 km. uzaklıkta. Kasabanın ismi: burada doğan, antik çağın ünlü matematikçisi Pisagor’dan geliyor.
   
  Samosluların, Ege’de önemli bir deniz gücü oldukları dönemde yani MÖ.7’nci yüzyılda, ada önemli bir güç merkezi durumundaydı. MÖ.538 yılında ise, acımasız bir lider olan Polykrates başa geçti. Ticaret ve korsanlık yaparak, büyük bir servet biriktiren Polykrates: kapsamlı bir yenilenme programı ile hikâyeci Aisopos ve matematikçi Pythagoras gibi âlimleri, kendisine çeken bir saray yaptırdı. Samos adası: Polykrates döneminde; altın çağını yaşadı. 19’ncu yüzyılda, tütün ticareti ve denizcilik sayesinde, büyük bir zenginlik ortaya çıktı.
   
  Pithagorio şehrinin güzel rıhtımı ve kale kalıntıları görülmeye değer. Buranın tertemiz sularında yüzüp güneşlenmek, geleneksel iş ve ürünlerle uğraşan konuksever insanlarla tanışmak ve gece hayatını sonsuz yaşamak isteyenler için eşsiz bir yer. Polykrates döneminden kalan tek kanıt: antik yapılar arasında, hala ayakta duran, günümüzde güçlendirilmiş olan dev mendirek. Çevredeki kırsal bölgede, iki büyük planın izleri daha görülüyor.
   
  Batıda; havaalanının ilerisinde “Hera Tapınağı”nın, yani Heraion’un kalıntıları var. Zamanında: dünyanın en büyük tapınağı olması planlanan bu yer, hiçbir zaman tamamlanmamıştır. Eğer: Selçuk İlçemizdeki Efes Artemis Tapınağı yapılmamış olsaydı, ana tanrıça Hera için yapılmış olan bu tapınak: dev boyutuyla, dünyanın yedi harikasından biri olacakmış. Ancak, Efesliler kendi tapınaklarının ölçüsünü biraz daha zorlayarak, boyut olarak ta, gösteriş olarak ta, komşuları Samos’luların bu görkemli tapınaklarını geçmişler di. Ne var ki, bugün her iki tapınağın durumu da birbirinden pek farklı değil. Ziyaretçilerin, ayağa kaldırılmış tek sütun, çevredeki tanrıça heykelleri ve zemin kalıntılarından tapınağın bir zamanlar nasıl etkileyici olduğunu hayal etmeleri gerekiyor. Çevrede: bir roma hamamı, başka tapınaklar ve antik yerleşimden kalan diğer kalıntılar da görmek mümkün.
   
  Pithagorio’nun yukarılarındaki tepelerde, Polykrates’in zenginlik ve gücünün, belki de en şaşırtıcı örneği var. Bir tünel. Pithagorio’ya 3 km. uzaklıkta. Adadaki en dikkat çekici yer. Kaynak suyunu: 1 km. ötedeki yerleşime getirebilmek için, antik Yunanlılar tarafından, 2500 yıl önce, dağın 9 metre altı oyularak yapılmış. Eupalinos Tüneli’ni görebilirsiniz, ama burası, kapalı alan korkusu olanlar için pek uygun değil, girmemek gerek.
   
  Ana şehirden: 10 km. uzaklıkta, iki koy arasında: Samos adasının en güzel turistik köylerinden biri olan: Kokkari var. Köyün: pitoresk rıhtımı görülmeye değer bir güzelliğe sahip. Ziyaretçileri adeta bir mıknatıs gibi kendisine çekiyor. Bitki örtüsünün çok sık olduğu bu beldede, sahiller sonsuz, deniz tertemiz, barlar ve cafeler deniz üzerinde. Harika taverna ve clupleri ile adanın en canlı ve keyifli yeri. Su kayağı sevenler, burayı oldukça sık ziyaret ediyorlar.
   
  İç kesimlerdeki küçük ve sapa köyler, kendilerine has özelliklerini korumuşlar. Bunların en güzelleri arasında: Kerkis Dağı’nın gölgesine sığınmış olan “Marathokambos” sayılabilir. Burası: eski renklerini koruyan köy ve beldelerle çevrili. Kaldırım taşlı dar sokaklar, geleneksel kemerler, taş çeşmeler, güzel kiliseler, taştan inşa edilmiş evler ve geleneksel panayırların gerçekleştirildiği büyük meydanlar burada bulunuyor.
   
   
  Samos, özellikle batı bölgesindeki plajlarıyla, Ege’nin rüzgâr sörfüne uygun dalgalara sahip. Ayrıca: adanın tek kumlu plajı olan Psili Amos; adanın batısında, bizim Dilek yarımadasının hemen karşısında.
   
yunan adası turu

Görmeden Gelmeyin

 • Psili Ammos ve Klima Koyu
 • Gagou Plajı
 • Pisagor Heykeli
 • Şarap Müzesi
 • Arkeoloji Müzesi
 • Mytilini Paleontological Müzesi
 • Pythagorion Eupalinus Tüneli
 • Karlovasi Folklor Müzesi
 • N. Dimitriou Folklor Müzesi
 • Spiliani Manastırı
 • Heraion
 • Manolates Köyü

Denemeden Gelmeyin

 • Deniz Ürünleri
 • Uzo
 • Yöresel Şaraplar
 • Frappe
 • Yunan Mezeleri
 • Ballı Yoğurt
yunan adası turu

Festivalleri

Beyaz Geceler (Alışveriş Festivali) | 27-07-2018/28-07-2018


Samos Adası'nda Beyaz Gece ismiyle düzenlenen Alışveriş Festivali'nde, adada bulunan işyerleri 27 Temmuz akşamından 28 Temmuz sabahına kadar açık olacak. Güne özel indirim fırsatlarının sunulacağı festivalde, müzik ve sergiler gibi çeşitli etkinliklerde yer alıyor.

Samos Beyaz Geceler alışveriş şenliğine katılmak için tıklayın...

Şarap Festivali | 01-08-2018/20-08-2018Samos Adası'nda oldukça popüler olan Şarap Festivali, ünlü tatlı şarabın ve yerel şarap çeşitlerini bulabileceğiniz mükemmel bir etkinlik.

Festival Samos adasının şarap yapımı ile bilinen batı yakasındaki küçük, şirin bir köy olan Platanos’ta yapılacaktır. 

Kültür Derneği tarafından organize edilen festival her sene köye özgü geleneksel bir havada çınar ağaçları ile kaplı köy meydanında gerçekleştirilmekte olup festivalde canlı muzik, dans grupları, lezzetli yiyicek ve içeceklerin yanı sıra köy meydanına giren herkeze hediye edilen limitsiz şarap sunumu yapılan hatıra bardakları da unutmamak lazım…

Dans gruplarının sergiledikleri yerel oyunlarının ardından köy sakinlerinin de sabaha kadar dans ettikleri bu festivali kaçırmamanızı öneririz.

Young Artists Festival | 07-08-2018/13-08-2018


Pythagorion'un Antik Açık Hava Tiytatrosu'nda düzenlenecek Young Artists Festival 7-13 Ağustos tarihlerinde gerçekleştiriliyor. Festivale genç müzik gruplarının dışında dünyaca ünlü müzisyenler renk katıyor. 

Young Artists Festivali'nde yer alanbirbirinden değerli sanatçıları yerinde dinlemek için tıklayın...


ETKİNLİK PROGRAMI

7 Ağustos Pazartesi

20:30

Duo

Alexander Sitkovetsky (violin) and

Wu Qian (piano)


8 Ağustos Salı

20:30

Simos Papanas (violin),

Alexis Kariskakis-Nastos (violoncello) and

Vassilis Varvaressos (piano)


9 Ağustos Çarşamba

20:30

Klavierabend

Maxim Lando (violin)


10 Ağustos Perşembe

20:30

Trio Arte

Veriko Tchumboridze (violin)

Dorukhan Doruk (violoncello) and

Yunus Tuncali (piano)


11 Ağustos Cuma

20:30

Theodoros Iossfidis (piano),

Fanie Antonelou (soprano),

Veriko Tchumburidze (violin),

Phaedon Miliadis (violin),

Angela Giannaki (viola),

Alexis Kariskakis-Nastos (violoncello) and

Dimitirs Tigkas (double bass)


12 Ağustos Cumartesi

20:30

Latinitas Nostra (direction),

Markellos Chryssikos (direction & cembalo),

Iason Ioannou (baroque-cello),

Dimmitirs Tigkas (violin),

Fanie Antonelou (soprano) and 

Dora Baka (mezzo-soprano)


13 Ağustos Pazar

20:30

Savina Yannatou (voice),

Kyriakos Gouventas (violin) and

Kostas Vomvolos Kanoaki (accordeon) 

Ireon Müzik Festivali | 07-08-2018/09-08-2018Samos Adası'nın Ireo Plajı'nda düzenlenen festival, birçok ünlü reggae ve rock müzik grubunu ağırlamaktadır. Plaj paritisi niteliğindeki Festival katılımcılarına eşsiz bir müzik ve eğlence imkanı sunuyor.

Ireon Music Festivali'nde yerinizi ayırtmak için tıklayın...


Irea Pythagoria Festivali | 18-08-2018/18-08-2018Tanrıça Hera'nın adına düzenlenen Irea-Pythagoria Festivali, felsefi ve bilimsel konferanslar ve üst düzey kültürel etkinlikleri ev sahipliği yapıyor. Festival  Hellenic National Commission for UNESCO tarafından desteklenmektedir.

yunan adası turu

Gece Hayatı

Güncel Restaurantlar

Garden Restaurant

Manolis Kalomiris Road - SAMOS

0030 22730 24033

Remataki Restaurant

Remataki Beach, Pythagorion - SAMOS

0030 22730 61651

Haravgi Restaurant

Haravgi Anatoli Paleokastro Kerveli SAMOS

0030 22730 23808

Kokoras Restaurant

Aegean Sea, Kokkari Samos

0030 2273 092113

Bar ve Club Listesi

Corner Bar Pythagorio

Pythagorion 83103, Yunanistan

0030 2273062153

Cavos Cafe Bar

Kokkari 1, 83100, Yunanistan

0030 2273092426

Alfa Cafe Bar

Long Beach, Kokkari, Samos Town 83100, Yunanistan

0030 2273092788

Gregory's Bar

Lykourgou Logotheti 83103, Pythagorion, Yunanistan

0030 6944170101

yunan adası turu
yunan adası turu

İlgili Vizeler Listesi

yunan adası turu

Rezervasyon Detayları

yunan adası turu
Çok Yakında